İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanmanın 20 Etkili Yolu(2021 Yöntemleri)

Merhaba. Bu yazımda sizlere internetten para kazanmanın gerçek yollarını anlatacağım. Her gün internetten milyonlarca kişi para kazanıyor. Freelancer’lar , Dijital pazarlama uzmanları ve girişimciler bu işi yapıyor veya yapmaya çalışıyor. Evde dizüstü bilgisayarınız ve internet bağlantınızı kullanarak deneyebileceğiniz bir çok iş fikri vardır. Öyleyse internetten nasıl para kazanılacağını anlatmaya başlayalım.

İşte 2021 Yılında İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

 1. Dropshipping ile internetten para kazanın
 2. Print On Demand ile internetten para kazanın 
 3. Affiliate Marketing ile internetten para kazanın
 4. Youtube Kanalı ile İnternetten Para Kazanın
 5. Influencer olarak internetten para kazanın
 6. E-kitap satarak para kazanın
 7. Online Eğitim Hazırlayın
 8. Bir Blog Oluşturun
 9. Makale Yazarak Para Kazanın
 10. Gigler Yaratın
 11. Çeviri Yaparak Para Kazanın
 12. Çevrimiçi Öğretmenlik Yaparak Para Kazanın
 13. Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın
 14. Twitch Yayıncısı Olarak Para Kazanın
 15. Fotoğraflarınızı Satın
 16. Kıyafetlerinizi İnternetten Satın
 17. Domain Satarak Para Kazanın
 18. Tasarımlarınızı Online Olarak Satın
 19. Uygulama ve Web Site İncelemeleri Yapın
 20. Freelancer Çalışın

1- Dropshipping ile internetten para kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Listemize çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından birisiyle başlayalım. Google Trendler’e göre, her geçen gün Dropshipping deneyen insan sayısı artıyor ve internetten para kazanmanın etkili yollarından birisi olarak görülüyor. İlk aylarında binlerce dolar satış yapanlarda mevcut, bu işi eline yüzüne buluşturup para kaybeden de. Biraz riskli bir yöntem olsa da eğer başarıya ulaşılabilirse çok güzel paralar kazanmak mümkün.

Dropshipping(Stoksuz satış): Dropshipping, bir müşteriye ürün sattığınız, ancak tedarikçinin ürünü sizin adınıza müşterilerinize gönderdiği bir sistemdir. Siz sadece siparişi alıp tedarikçiye iletmek ile uğraşırsınız. Tedarikçi sizin yerinize ürünü hazırlar, kargolar ve alıcıya ulaştırır.

Shopify ile dropshipping yapıp para kazanabilirsiniz. Sizler için her şeyi kolaylaştırmışlar. Dropshipping için en ideal sistem diyebilirim. İlk 14 gün ücretsiz deneme sürümü var. Daha sonra ayda 29 dolar gibi bir ücretle, üyeliğinizi sürekli hale getirebiliyorsunuz.

Dropshipping ile satış yaparak para kazanmak için bazı pazarlama stratejilerine yönelmeniz gerekiyor. Bu işi yapanlar genelde Facebook Reklamları ile web sitesine trafik çekiyor. Bu sayede ürünleri hızlı bir şekilde satabiliyorlar. Dropshipping’e başlamayı düşünüyorsanız bu işe biraz para yatırmanız gerekecek. Fakat ben hiç para yatırmadan internetten para kazanmak istiyorum derseniz, yazının devamında onları da anlatıyorum.

2- Print On Demand ile internetten para kazanın 

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Print On Demand son zamanlarda popülerliğini arttıran bir internetten para kazanma sistemidir. Grafik tasarımcılar, yaptıkları çalışmalardan daha iyi para kazanmak için tasarımlarını giyim ve diğer ürünlere ekleyerek tasarımlarını satmaya çalışıyor. Özgün tasarımlarınız ile köklü Print On Demand mağazaları yaratabilirsiniz.

Popüler Print On Demand Siteleri;

Print On Demand, Dropshipping’e benzer. Bu sistemde de ürünleri siz yollamazsınız. Sizin yerinize bunu yapacak aracı firmalar vardır. Siz sadece tasarımınızı eklersiniz ve satış yapmaya çalışırsınız. Satıştan sonraki sürece karışmazsınız. Print On Demand sayesinde internetten para kazanmak mümkün. Youtube’da bu işi yapıp yüzbinlerce dolar kazanan insanların videolarını izlemek size biraz bilgi verebilir. Tasarladığınız ürünleri Instagram, Pinterest ve Facebook gibi sitelerde paylaşarak hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilir ve reklam parası harcamadan kendi müşterilerinizi bulabilirsiniz. Youtube’da Wholesale Ted kanalı, çok güzel içerikler çıkarıyor bu konu hakkında.

3- Affiliate Marketing ile internetten para kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Affiliate marketing, internetten para kazanmanın en popüler ve en eski yollarından birisidir. Amazon ile hayatımıza giren Affiliate marketing, yıllar boyunca popüleritesi sürekli artan ve azalan, dengesiz bir yapıya sahiptir. Fakat internetten para kazanmanın en istikrarlı yollarından birisidir. Affiliate Marketing’in en iyi yanı, bir çok büyük markayla(Amazon, Trendyol, ÇiçekSepeti) çalışma imkanı sunması. Affiliate Marketing ile ilgili daha detaylı bilgileri şu yazımda bulabilirsiniz.

Affiliate marketing’i kısaca açıklamak gerekirse; Diğer markaların ürünlerini tanıtarak para kazanmanızı sağlar. Bilgili bir pazarlamacıysanız, perakende ürünleri, yazılımları, uygulamaları ve daha fazlasını tanıtarak satışlardan komisyon kazanmanız mümkün. Komisyon ile para kazanmak sizlere küçük görünebilir, ancak %2’den %100’e kadar değişen komisyon oranları ile büyük paralar kazanmak mümkün. (%100 komisyonu neden verdiklerini diğer yazımda anlatmıştım). 

Bu sistem ile para kazanmak istiyorsanız içerik üretme ve pazarlamasına odaklanmanız gerekmektedir. Birkaç sayfalık yüksek kaliteli içeriğe sahip bir blog oluşturarak, instagram’da ürün tanıtımları yaparak kendinize bir mağaza oluşturursunuz. Sonra da bunu ürün tanıtımları yaparak paraya çevirirsiniz. En güzel yanlarından birisi, o kadar çok alternatifi var ki birisi sizin mağazanızı kabul etmezse hemen diğerini bulursunuz.

4- Youtube Kanalı ile İnternetten Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Başkaları Youtube’dan para kazanabiliyorsa, emin olun siz de yapabilirsiniz. Oyuncak inceleyen bir youtube kanalı 2018’de 22 milyon dolar para kazanmış. 7 yaşındaki çocuklar ürün tanıtımları yaparak milyonlarca dolar para kazanabiliyor. 

Güçlü ve sadık bir kullanıcı kitlesine ulaşmanız için, Youtube kanalınıza sürekli videolar yüklemeli ve çok fazla video çeşidine yoğunlaşmamalısınız. Örneğin makyaj eğitimleri oluşturabilir, video oyunları yayınlayabilir, ürün incelemeleri yapabilir, becerilerinizi sergileyebilirsiniz. ama hepsini aynı anda yapamazsınız. Yasak değil ama belli bir gruba içerik üretmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Youtube’dan para kazanmanın sırrı, insanların istediği, eğiten veye eğlendiren içerikler oluşturabilmektir. İnsanları izlemeye ikna etmek için esprili başlıklar kullanabilirsin veya Youtube aramalarında öne çıkmak için çok kullanılan anahtar kelimeleri kullanabilirsin. Anahtar kelime fikirleri için keywordtool.io sitesini kullanabilirsin. 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmeye ulaştığınızda Youtube kanalınızdan para kazanabilirsiniz.

5- Influencer olarak internetten para kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Influencer olmak, internetten para kazanmanıza yardımcı olabilir. 2019’da Cristiano Ronaldo sponsorlu bir instagram gönderisi için 975.000 dolar kazandığını biliyor muydunuz? Artan sosyal medya gücü sayesinde daha küçük ölçekli influencerlar bile bugün güzel paralar kazanabiliyor.

Influencer olmak için organik bir takipçi kitlesi oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlar; Youtube ve Instagram. Ünlü olmayan birisi kanalını ilk başta yükselmekte zorlanabilir fakat Youtube ve Instagram sayfanızı büyütmenin yollarını araştırıp bir an önce kendi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Influencerlar para kazanmak için sponsorlu gönderiler yayınlayabilir, konuşmalar yayınlayabilir, kendi e-ticaret markasını oluşturabilir ve ürünler satabilir.

6- E-kitap satarak para kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

E-kitap ile para kazanmanın yollarını şu yazımda detaylı bir şekilde anlattım. Yapmanız gereken bilgili olduğunuz bir konuda e-kitap yazmak, biçimlendirmek, kapak oluşturmak, yayınlamak ve tanıtmaktır. Yurtdışında çok daha popüler olan bu yöntem ülkemizde de bazı içerik üreticileri tarafından kullanılmaktadır.

E-kitabınızı kendiniz yapamıyorsanız, kapak tasarımı için bir grafik tasarımcı ve içerik için bir yazarla anlaşabilirsiniz. Bu sayede çalışmayı en aza indirebilirsiniz. 

E-kitap satarak para kazanmak için, onu birkaç şekilde pazarlayabilirsiniz. E-kitabınızı birkaç günlüğüne ücretsiz olarak verebilir ve bu sayede güzel bir şekilde reklamınızı yapabilirsiniz. Bu tanınmanızı sağlayacaktır. Pinterest ve benzeri platformlar sayesinde e-kitabınızın satışlarını arttırabilirsiniz.

7- Online Eğitim Hazırlayın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Bilgi paylaşmak, internetten para kazanmanın en etkili yollarından birisidir. Bir konuda uzmansanız, çevrimiçi kurslar oluşturarak bilginizden para kazanabilirsiniz. Kursunuzu Udemy’de veya halihazırda kendi hedef kitleniz varsa kendi web sitenizde satabilirsiniz. Bazı girişimciler çevrimiçi kurslarla ayda binlerce tl kazanmaktadır.

Popüler ve başarılı bir kurs oluşturmak için çok çalışmalısınız. Ayrıca konu ile ilgili diğer kursları izlemek sizlere bazı fikirler verebilir. Önceden yapılmış eğitimlerde eksik olan yerleri bulabilir veya kendi eksiklerinizi giderebilirsiniz.

Kursunuzu sattığınız platform çok önemlidir. Kursunuzu Udemy’de satarsanız tanıtmak için çok fazla bir şey yapmanız gerekmez. Kursunuzu yayınlayabilir ve arkanıza yaslanabilirsiniz. Ama daha hızlı yol almak için reklam verebilirsiniz. Kendinize ait bir e-posta listeniz varsa ve bu listede ürettiğiniz içeriklerle ilgilenebilecek insanlar varsa, bu listeyi kullanabilirsiniz.

8-Bir Blog Oluşturun 

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Blog, yıllardan beri internetten para kazanmanın en etkili yöntemlerinden birisidir. Yazmayı seven insanlar, blog içerikleri oluşturarak para kazanabilir. Örneğin; arabalar, internetten para kazanma ve oyuncaklar ile ilgili blog içerikleri oluşturursanız sadık bir takipçi kitlesine ulaşabilirsiniz. Ancak çok fazla kişinin ilgilenmeyeceği konular olacağı için takipçileriniz de az olacaktır. Onun için ne tarz blog içerikleri gireceğinizi belirleyip pazar araştırması yapın.

Blog sitesi oluşturmanın bir çok yolu vardır. Wordpress, Wix, Blogger gibi eklentiler ile başlayabilirsiniz. Çok spesifik ve uzun kelimeleli anahtar kelimelere ilk başta odaklanmayı deneyin. Daha sonra blogunuzu büyütüp yeni alanlara geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede, zaman içinde büyük bloglar oluşturmak mümkün. Ziyaretçiler üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için tasarımın da önemli olduğunu hatırlatayım.

Blog yazarak para kazanmanın birkaç yolu mevcuttur. Gönderilerinize satış ortaklarının linklerini ekleyebilirsiniz. Adsense reklamları ile Google’dan para kazanabilirsiniz. İnceleme yazıları yazarak Affiliate Marketing üzerinden para kazanabilirsiniz. Bloglarınızı kendi otoritenizi oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Bu sayede büyük iş ortaklıklarına imza atabilirsiniz.

9- Makale Yazarak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

İçerik pazarlamasına olan ilgi son yıllarda arttığı için, daha fazla marka içerik oluşturmak için yazar arıyor. Bir yazar olarak başarılı olmanın sırrı, bir konu hakkında uzman olmaktır. Birçok yazar, teknolojiden giyime kadar çok çeşitli kategoriler için içerik üreterek genel bir içerik üreticisi olmak istiyor. Ancak, bir yazar olarak belirli bir konuda bilgi sahibi olmak, daha iyi içerikler üretmenize olanak sağlar.

Konu hakkında deneyim sahibi iseniz, bir içeriğe farklı bakış açıları ekleyebilirsiniz. Bu, rakiplerinizden farklı şeyler söyleyebildiğiniz anlamına gelir. Markaların aradığı şey tam da bu; düşünceleriniz ve deneyimleriniz.

Bir marka sizden pazarlama yazısı örneği isterse, onlara aceleye ile yazılmayan güzel bir örnek yollayın. Becerilerinize ve deneyimlerinize uygun markalara başvurun. 

10- Gigler Yaratın

Gigler, tam zamanlı işinizi sürdürürken internetten para kazanmanıza yardımcı olur. Ayda birkaç yüz dolar gelir elde etmek isterseniz, gigler harika bir fikir. Fakat bu iş her zaman uzun vadeli olmayabilir. Ama azminize bağlı olarak uzun vadeli gelir kaynağı oluşturmak mümkün.

Gigler oluşturmak için Fiverr gibi platformları kullanın. Fiverr’da yeniyseniz, ilk incelemenizi alabilmek için düşük bir fiyat sunabilirsiniz. Daha hızlı başlayabilmeniz için bir arkadaşınızdan, ürününüzü satın almasını rica edebilirsiniz. Arkadaşınıza bir müşteri gibi davranabilir ve portföyünüzde gösterebilirsiniz.

Ne kadar çok gig oluşturursan, satış yapma şansın da o kadar artar.

11- Çeviri Yaparak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Eğer yabancı dil biliyorsanız, çeviri yapmak bu pandemi döneminde sizlere çok güzel bir ek gelir olabilir. Bunu başarılı bir şekilde yapmak için çeviri yapacağınız dili ve kendi dilinizi iyi bir şekilde bilmeniz gerekir. Dolayısıyla, bir yabancı dilde uzmansanız, bu internetten para kazanmak için harika bir yol olabilir

Size iş yaptırmak isteyenler, çeviri yeteneğinizi görmek ister. Dil dereceniz veya metin çevirisi deneyimleriniz varsa, portföyünüze ekleyin. Çoğu şirket sizden bir çeviri testi isteyecektir. Çevirmen olmak için başvurduğunuz dillerde akıcı olmanız gerektiğini unutmayın.

12- Çevrimiçi Öğretmenlik Yaparak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

İnternetten ders vererek para kazanilmeniz mümkün. Öğretmenseniz veya bir konu hakkında uzmanlık derecesinde bilgi sahibiyseniz, eğitmen olarak internetten ders verebilirsiniz. Bu işin ilginç yanı; iyi bir eğitmenseniz, eğitiminizi alan kişiler başkalarına anlatacak ve görünürlüğünüz artacak. Bu tür bir iş için bir alanda derece ve deneyim sahibi olmanız gerekir. Örneğin; Öğretmen iseniz, özel ders almanız daha yüksek bir olasılıktır. Uzmanlık alanınıza özel ders vermeye odaklanın.

13- Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

İşletme kuran pek çok girişimci sayesinde, sanal asistanlara olan talep her geçen gün artıyor. Sanal asistan olarak çeşitli görevler yapacaksınız. Yazma, Sipariş işleme, Defter Tutma, Sosyal Medya ve Müşteri Desteği, bir sanal asıstanın yapabileceği görevlerden bazılarıdır.

Bir çok sanal asistan, markalara ve girişimcilere ulaşıp sanal asistan işe almakla ilgilenip ilgilenmediklerini sorabilir ve bu sayede internetten para kazanmanın yollarını açabilir. Linkedin ve Kariyer gibi sitelerde profil oluşturup, kendiniz hakkında bilgiler girebilirsiniz.

14- Twitch Yayıncısı Olarak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Twitch platformu gün geçtikçe daha popüler hale geldi. Bir oyun platformu oalrak yola çıkan Twitch, şu anda bir çok içerik türünde yayıncıya ev sahipliği yapıyor. Twitch’te hızlı para kazanmak için takipçi sayınızı arttırmanız gerekir. Eğer istikrarlı bir şekilde yayınlarınıza devam eder ve çekilişler yaparsanız, hızlı bir şekilde kitle oluşturmanız mümkün.

İlk başta insanların içeriğinizi kolayca bulabilmesi için, aşırı rekabetçi olmayan oyunlar veya içeriklere yönelmeniz gerekebilir. Twitch yoluyla internetten para kazanmak için, kanalınızda tutarlı bir stile sahip olmanız gerekir. Takipçilerinizle sohbet üzerinden etkileşime geçerek, daha organik bir kanal görünümü verebilirsiniz.

Twitch Kanalınızdan Para Kazanmanın 5 Yolu:

 • Ürün Satmak
 • Marka Sponsorlukları
 • Donate ile para kazanmak
 • Twitch Abonelikleri ile para kazanmak
 • Twitch Reklamları

Bir Twitch yayıncısı iseniz, en yüksek kazançları sağlamak için bu yolların hepsinden faydalanmak isteyeceksiniz. Twitch’te Youtube’dan daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde Twitch, video yaratıcıları için en iyi para kazanma fikirlerinden birisi haline geldi.

15- Fotoğraflarınızı Satın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

İster profesyonel bir fotoğrafçı, ister harika fotoğraflar çekmeyi seven birisi olun, fotoğraflarınızla çeşitli şekillerde para kazanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı bazı platformlarda yayınlayarak indirme başına para kazanabilirsiniz.

Daha detaylı açıklamam gerekirse ShutterStock gibi sitelere üye olup resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Bu sitelere eklediğiniz resimleri başkası görüp kullanmak için size para ödeyecek. Yalnız bu siteyi kullanan çok kişi olduğu için tasarımlarınızın ilgi çekici ve fazla olmasına özen gösterin.

16- Kıyafetlerinizi İnternetten Satın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Muhtemelen geçen yıl giymediğiniz, köşede duran kıyafetleriniz vardır. Ve onları bir daha giyme niyetinde değilsin. Hem dolabınızda yer açmak, hem de para kazanmak için onları satabilirsin. 

Kıyafetlerinizi, çantalarınızı ve ayakkabılarınızı satabileceğiniz siteler mevcut. Dolap, letgo ve facebook grupları gibi uygulamalar üzerinden kolayca satış yapabilirsiniz. Daha önce bende bu tarz yerlerde alışveriş yaptım ve kesinlikle işe yarıyorlar.

17- Domain Satarak Para Kazanın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Düzenli olarak alan adları satın alabilir, ve bunları kâr amaçlı satabilirsiniz. Alan adlarını alıp satmak, son derece rekabetçi bir internetten para kazanma modelidir. Fakat güzel bir alan adını varsa satılmaması imkansız. O anda trend olan alan adlarının satışı daha kolay yapılır. 

Alanlarınızı Godaddy’nin Alan Adı Açık Arttırmasında satabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Hangi tür alan adlarının iyi satış yaptığını görmek için en yüksek tekliflere sahip alan adlarını inceleyin. Bu sayede elinizdeki alan adının satmaya değer olup olmadığını ve ne kadar para kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

18- Tasarımlarınızı Online Olarak Satın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Grafik tasarım bilgilerinizle internetten para kazanabilirsiniz. Print On Demand yapabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz veya tasarımlarınızı satabilirsiniz. Kendi grafiklerinizi, şablonlarınızı ve daha fazlasını oluşturabilir ve bunları bazı sitelerde satabilirsiniz. Ya da birkaç müşteri bulup onların grafik işlerini yapabilirsiniz.

19- Uygulama ve Web Site İncelemeleri Yapın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

Kullanıcı deneyimi konusunda uzmansanız, bu işten para kazanabilirsiniz. UserTesting gibi programlar sayesinde bazı siteleri gözden geçirip, site ile ilgili eksik noktaları bildirmeniz gerekir. Siteyi ziyaret ettikten sonra yanıtlamanız gereken sorular vardır. Bu soruları cevapladıktan sonra para kazanmak mümkün.

Bir video aracılığıyla, web sitesinde veya uygulamasında gezinirken girişimciye fikirlerinizi ve geri bildirimlerinizi iletmeniz gerekir. Videonuz yalnızca 20 dakika olduğundan, saatte üç video yaparsanız 30 dolar kazanırsınız. Saatte 30 dolar kazanılan bir sistem oldukça rekabetçi olacağı için hızlı hareket etmeniz gerekir. Yazılımı inceleyerek internetten para kazanmak isteyenler, Software Judge adlı bir aracı kullanabilirler. Burada da yazılım ile ilgili bilgileri incelemeniz ve eksiklikleri bildirmeniz gerekir.

20-Freelancer Çalışın

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri 2021

İnternetten para kazanmanın en kolay yollarından birisi freelancer çalışmaktır. Örneğin bir yazar, yönetici asistanı, grafik tasarımcı, öğretmen, yazılımcı iseniz, bu becerileri müşterilere satabilir ve online olarak para kazanmanın yolunu açabilirsiniz.

Bir çok alanda freelancer iş bulmak mümkün. Fiverr, Freelancer, Upwork ve diğer sitelere başvurabilirsiniz. Freelancer olarak para kazanmak için, güçlü bir portföy oluşturmalısınız. Bu yüzden, ilk işlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz. Güçlü bir portföy oluşturduğunuzda, potansiyel büyük müşterilere ulaşmak daha kolay olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu