Affiliate MarketingE-ticaretİnternetten Para Kazanma

Pinterest İle Para Kazanmanın 3 Enteresan Yolu

Pinterest ile para kazanma son zamanlarda herkesin merak ettiği bir konu. Sizlere bu yazımızda, insanlar pinterest ile nasıl para kazanıyor bunları öğretmeye çalışacağız. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyun ve aklınızda herhangi bir soru işareti bırakmayın

Pinterest ile para kazanmanın ilk yolu;

1- Kendinize ait bir ürünün reklamını yapmak.

Eğer kendinize ait bir e-ticaret siteniz veya ürünlerinizi sattığınız bir site var ise(komisyon karşılığı ürünlerinizi sunmaya izin veren siteler.) bu ürünlerin reklamını pinterest üzerinde yapabilirsin. Peki nasıl?

Örnek vererek anlatalım; Diyelim ki bebek ürünleri satıyorsunuz. Bu sattığınız ürünlerin resmini pinterest’e yükleyip açıklamaya insanların bu ürünü satın alabileceği internet sitenizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede pinterest’te sizin resminizi gören insanları bu ürünü almaya teşvik edebilirsiniz.

2- Kendinize ait olmayan bir ürünü komisyon karşılığı satmak(Affiliate Marketing)

Eğer kendinize ait olmayan fakat referansı olabileceğiniz ürünler var ise ve bu ürünlerin satışından komisyon kazanıyorsanız Pinterest sitesi sizin reklamınızı yapmanız için çok güzel bir mecra. Peki bunu nasıl yapacağım?

Örnekleri arttıralım; Diyelim ki Amazon Affiliate Marketing programına üyesiniz ve Amazon’da sizin aracılığınızla ürün satın alan herkesten komisyon kazanıyorsunuz. Buraya kadar her şey tamam ise şimdi hangi ürünü satacağımızı buluyoruz. Ürün bulma konusu tamamen size kalmış bir şey çünkü internette satamayacağınız hiçbir ürün yok. Her ürünün mutlaka bir alıcısı vardır. Pinterest ile para kazanma stratejisi ile güzel para lar kazanabilirsiniz.

Örnek olsun diye ben sizlere bir ürün seçtim;

Pinterest ile para kazanma önerileri

Diyelim ki ben “Mellanni Sheet Set Brushed Microfiber” ürününün satışından komisyon kazanıyorum ve bu ürünün pinterest’te reklamını yapmak istiyorum. Bunun için yapılacakları sizlere aşama aşama anlatacağım.

İlk olarak Amazon’da bu ürünü ziyaret ettiğimde üst sekmede çıkan Amazon Associates SiteStripe’dan bu ürünün text linkini isteyeceğim.

Çıkan linki kopyalıyoruz. Artık Amazon’da işimiz bitti ve Pinterest’e geçiyoruz.

Pinterest profilimize girdiğimizde Oluştur>Pin diyoruz.

Çıkan sayfada resmimizi ekleyip altta ok ile gösterdiğim yere Affiliate linkini ekliyoruz ve Kaydet’e basıp Pano Oluştur diyoruz.


Panomuza güzel bir isim seçtikten sonra Oluştur diyoruz.

Şimdi Kaydet dediğimizde ürünümüz Panomuzun içinde ekli olacaktır. Şimdi gör diyip sayfaya gidelim.

İşte resimde de görmüş olduğunuz üzere Affiliate linkimizi ekledik. Artık bu ürünü pinterest sitesinde gören birisi ilgili resime veya linke tıklayarak satış sitenize ulaşabilir ve ürününüzü satın alabilir. Sizde yapmak istediğiniz şeyi yapmış olur ve Pinterest üzerinden para kazanmış olursunuz.

3- Web sitenize ziyaretçi çekerek reklamlar sayesinde para kazanma

Eğer bir web siteniz varsa ve adsense v.b reklam programları üzerinden para kazanıyorsanız Pinterest’i web sitenize organik ziyaretçi çekmek için kullanabilirsiniz. Bunu da bir örnek ile anlatalım.

Diyelim ki moda siteniz var ve sitenize ünlülerin giydiği kıyafetleri ekliyorsunuz. Eğer bu kıyafetleri Pinterest’e de eklerseniz alacağınız bu sosyal link sayesinde sitenize giren organik ziyaretçi sayısında artışlar gözlemleyeceksiniz ve sitenize gelen organik ziyaretçiler sayesinde reklamlarınız daha fazla gösterime ulaşacak. Bu reklamlar daha fazla kişiye gösterildiğinde sizin kazançlarınızda aynı oranda artacaktır.

Bu paylaşımları otomatik olarak yapan ve günde Pinterest’e binlerce içerik yükleyen programlar bulunmakta. Pintopin denilen bu manipülasyonu yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Eğer internetten uzun soluklu para kazanmak istiyorsanız Black Hat değil White Hat kuralları uygulamanızı tavsiye ederim. Çünkü google hile hurdaya bulaşanları sevmez ve bugün kazandığınız para yarın sitenizin Sandbox’a düşmesine veya Google’ın reklam vermemesine kadar gidebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu